Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w kwietniu 2019?

Kredytowy Ranking

Potrzebujesz gotówki na zakup sprzętu RTV lub AGD, spłatę raty lub innych zobowiązań, czy może po prostu musisz wyrównać różnego rodzaju opłaty związane z życiem codziennym? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy, czyli pieniądze wypłacane w całości w gotówce. Taka forma dodatkowego finansowania przez niektórych nazwana jest również kredytem konsumpcyjnym, ze względu na fakt, że zazwyczaj nie określa się z góry, na co pieniądze zostaną przeznaczone. Niektórzy nazywają go również pożyczką, jednak tutaj należy się na chwilę zatrzymać, ponieważ termin pożyczka nie funkcjonuje w obrębie produktów finansowych oferowanych przez banki! Można zaciągnąć ją w poza bankowych instytucjach finansowych, co z kolei przekłada się na nieco inne warunki umowy. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego ranking kredytów gotówkowych to dobre narzędzie na drodze do znalezienia najdogodniejszego rozwiązania.

Dlaczego niektóre kredyty gotówkowe są tańsze od innych?

Porównywanie kredytów gotówkowych na początku każdego miesiąca jest ważne ze względu na fakt, że produkty bankowe również dostosowują się do zasad panujących na rynku. Jest to spowodowane przez dużą konkurencję, dlatego poszczególne banki chcąc wyjść do swoich klientów z jak najlepsza oferta, muszą zmniejszać ceny, organizować promocje, jak również stosować szereg tych wszystkich zabiegów, które mają zachęcić potencjalnych kredytobiorców do pożyczenia pieniędzy, akurat w tej konkretnej instytucji. Wszyscy wiemy, że najlepsze pożyczki to takie, za które zapłacimy najmniej kosztów dodatkowych. W tym przypadku należą się wyjaśnienia wszystkim tym, którzy jeszcze nigdy nie brali kredytu i nie do końca wiedzą, jak wygląda proces jego spłacania. Naturalnie musimy oddać kwotę, którą pożyczyliśmy, jednak dodatkowo bank naliczy także odsetki (w wysokości ustalonej na początku), prowizje za udzielenie kredytu itd. Ranking kredytów różnicuje się ze względu na koszty dodatkowe i to właśnie dlatego klienci mają dostęp do ofert korzystniejszych i mniej korzystnych.

Porównywarka kredytów online – dlaczego warto?

Podczas wybierania najlepszej opcji kredytowej przydatna może okazać się internetowa porównywarka pożyczek, czyli witryna przygotowana specjalnie po to, by informować użytkowników o obecnej sytuacji na rynku. Ranking tanich kredytów gotówkowych prezentuje nie tylko aktualne zestawienie ofert z różnych banków, ale także w pigułce określa najważniejsze czynniki tj. wysokość oprocentowania, dostępny terminarz spłaty, oraz to, jakie koszty dodatkowe kredytobiorca będzie musiał zapłacić. Wystarczy wybrać rodzaj kredytu, wypełnić rubryki o swoje dane, a system przygotuje stosowne zestawienie. Trzeba jednak pamiętać, że symulacja kredytu nie bierze pod uwagę zdolności kredytowej, czyli wszystkie warunków, które kredytobiorca musi spełnić, aby bank pozytywnie rozważył jego wniosek. Właśnie dlatego, zanim przystąpimy do wybierania kredytu, warto zorientować się, na jakie warianty w ogóle możemy sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *