Marzec – aktualny ranking kredytów

Z radia, telewizji i banerów reklamowych co raz atakują nas spoty z różnego rodzaju kredytami. Banki oferują pieniądze na budowę domu, zakup mieszkania, wyjazd na wakacje, czy sprzęt RTV i AGD. Co więcej, każda z tych instytucji reklamuje je, jako najtańsze kredyty hipoteczne, gotówkowe itd. Statystyczny Kowalski otrzymuje bardzo duży wybór produktów finansowych serwowanych przez dużą ilość banków, co na pozór powinno być zaletą, jednak może przytłaczać i wprowadzać chaos poznawczy. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, co to jest dokładny kalkulator pożyczkowy i jak wybierać najlepsze kredyty ze wszystkich dostępnych opcji.

Rodzaje kredytów

Na samym początku należy zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje kredytów bankowych. Nie wspominając już o tym, że pieniądze pożyczać można również od instytucji pozabankowych, które funkcjonują na nieco innej zasadzie. W tym artykule skupmy się jednak tylko na bankach, a te w swoich ofertach posiadają:

  • kredyt konsumpcyjny (na potrzeby klienta – może być to zakup samochodu, wymarzone wakacje, bądź remont mieszkania)
  • kredyt hipoteczny (zakup nieruchomości, finansowanie inwestycji budowlanej)
  • kredyt konsolidacyjny (łączenie kilku zobowiązań w jeden kredyt)
  • kredyt inwestycyjny (realizacja celów przekraczających budżet kredytobiorcy)
  • karta kredytowa (miesięczne wykorzystywanie pieniędzy i późniejsza ich spłata)

O czym pamiętać podczas wybierania kredytu bankowego ?

Nie trzeba dodawać, że czynniki takie jak warunki przyznania, oprocentowanie w skali roku, czy chociażby okres na spłatę, również będą zróżnicowane, jeśli chodzi o poszczególne formy kredytowe. To właśnie dlatego na początku warto zastanowić się, czy potrzebujemy dużej kwoty na zakup mieszkania (kredyt hipoteczny), czy może lepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny. Ranking poszczególnych opcji w Internecie można znaleźć bez trudu, jednak jeżeli zdecydujemy się już na konkretny typ kredytu, warto postawić na dokładny kalkulator kredytowy, który przedstawi szczegółowe oferty z konkretnych banków oraz pozwoli wybrać dogodną opcję. Od dawna wiadomo, że najlepsze pożyczki to takie z najniższymi kosztami dodatkowymi. Chodzi tutaj nie tylko o oprocentowanie, ale również obsługę kredytu, prowizję za jego udzielnie, czy klauzule, którą trzeba będzie spłacić w przypadku chęci wcześniejszego uregulowania zadłużenia. To wszystkie te dodatkowe koszty, o których nie można zapomnieć i to właśnie ze względu na nie, oferty poszczególnych banków są zróżnicowane.

Najlepszy kredyt w marcu 2019

Warto wspomnieć, że kredyt to również pewnego rodzaju produkt, a co za tym idzie, czasami na jego zakup również udzielane są promocje. To właśnie dlatego w niektórych okresach ten sam kredyt można zaciągnąć na lepszych warunkach niż zazwyczaj. W marcu w przypadku kredytu gotówkowego warto zwrócić uwagę na Santander Consumer Bank, najlepszy kredyt hipoteczny to PKO Bank Polski z oprocentowaniem 2,89%, natomiast w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, warto rozważyć ofertę Milenium Banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *