Najlepsze kredyty gotówkowe na kwiecień 2019

Kredyt gotówkowy, konsumpcyjny, pożyczka, chwilówka – na ogół różnie nazywamy gotówkę, którą pożyczamy od banków lub innych instytucji pożyczkowych. Istnieje oczywiście różnica między kredytem, który można dostać tylko w banku, a pożyczką, której udzieli nam dowolna firma, a nawet osoba fizyczna. W dzisiejszym artykule odejdziemy jednak od kwestii nazewnictwa, a zastanowimy się bardziej nad tym, jak znaleźć najlepsze kredyty gotówkowe, przedstawimy opcje dostępne w tym miesiącu i odpowiemy na pytanie, dlaczego internetowa porównywarka pożyczek to dobre miejsce na poszukiwania.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

Obecnie na rynku produktów finansowych znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju kredytów. Warto wiedzieć, że poszczególne opcje nie różnią się tylko i wyłącznie ze względu na formę (kredyt gotówkowy/hipoteczny/konsolidacyjny/leasing samochodowy), ale także warunki zaciągnięcia i to, co dla wielu będzie najistotniejsze – wysokość kosztów dodatkowych. Koszty kredytu to nie tylko oprocentowanie, ale także prowizja pobierana przez bank, jak również szereg innych opłat, na które godzimy się w momencie zaciągania kredytu. Z jednej strony to wskazówka dla kredytobiorców o konieczności dokładnego czytania umów, ale z drugiej informacja o możliwości przebierania wśród ofert, gdyż niektóre są korzystniejsze od innych. Dzieje się tak ze względu na dużą konkurencję, wśród banków, które to przecież z reguły chcą proponować swoim klientom jak najlepsze pożyczki.

Gdzie szukać tanich kredytów gotówkowych?

Skoro już doszliśmy do tego, że istnieją kredyty lepsze i gorsze, wypadłoby powiedzieć, jak do nich dotrzeć. Najszybszą i w pełni darmową opcją będzie profesjonalny kalkulator kredytu gotówkowego, który znajdziemy w Internecie. Takie narzędzie zrzesza wszystkie oferty dostępne na danym terenie i segreguje je w wybranej kolejności. Użytkownik musi wpisać, jakiego kredytu poszukuje, jaki zaplanował okres spłaty oraz podać kilka dodatkowych informacji, które pozwolą dobrać optymalne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że to bank decyduje o tym, komu przyzna kredyt, dlatego trzeba liczyć się z tym, że zanim otrzymamy pieniądze, zostaniemy poproszeni o dostarczenie kilku dokumentów świadczących np. o stabilności zatrudnienia czy regularności dochodów. Pracownicy banku sprawdzają także wpisy w rejestrach dłużników, jak również potwierdzają wiarygodność swoich klientów.

Ranking kredytów gotówkowych – kwiecień 2019

Najlepszy kredyt gotówkowy w kwietniu to Santander Consumer Bank z oprocentowaniem 3,99%, prowizją 9,8% i RRSO 11,00%. Tuż za nim BNP PARIBAS z kredytem gotówkowym do 200 tys. zł i możliwością rozłożenia spłaty nawet na 10 lat. Ostatnie miejsce na podium zajmuje kredyt gotówkowy w Eurobanku, który można załatwić nawet w 15 minut (oprocentowanie 8,5%, prowizja 9,11%, RRSO 16,00%). Na dalszych pozycjach T-mobile Usługi Bankowe, MINI RATKA w PKO Bank Polski, czy pożyczka przez Internet w Eurobanku. Trzeba pamiętać, że ranking tanich kredytów gotówkowych na kwiecień, który przedstawiliśmy powyżej, zawiera produkty ogólne, których oferty mogą się nieco różnić, jeżeli zostaną dostosowane do konkretnego przypadku. Mimo wszystko porównywarka kredytów to dobra okazja, by zorientować się w sytuacji na rynku i rozpocząć poszukiwania właśnie u firm znajdujących się na szczycie listy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *